„Vertikalus miškas“ Milane

Yra daugybė koncepcinių projektų kaip atrodys ateities dangoraižiai su žaliuojančiais stogais ir sienomis. Bet tai tik vizualizacijos, ateities vizijos.
O Milane jau stovi įgyvendintas projektas „Vertikalus Miškas“ (Bosco verticale- itl.). Tai unikalus architekto Stefano Boeri darbas. Kompleksą sudaro
du gyvenamieji pastatai 110 ir 76 metrų aukščio, apsodinti 900-ais medžių (3-9 m aukščio) ir daugiau kaip 2000-čiais įvairiausių augalų ir gėlių.
Modernaus ir kartu aplinką tausojančio pastato gyventojus augalai saugo nuo dulkių, anglies dvideginio ir net didmiesčio centre leidžia mėgautis žaluma.
Teko pamatyti šį grožį gyvai – tikrai įspūdingai atrodo.
O jame gyventi…. ?

FUTURISTINĖ BIBLIOTEKA KINIJOJE

Kinijoje 2017 metų Spalio 1 dieną buvo atidaryta nauja futuristinė biblioteka, kurioje sukaupta įspūdinga 1,2 mln. knygų kolekcija. Biblioteka buvo pastatyta vos per 3 metus.

Jei mėgstate architektūrinę fotografiją, olandų fotografo Ossip van Duivenbode bibliotekos atvaizdai bus šventė jūsų akims.

Nauja Tianjin Binhai biblioteka Tianjine, Kinijoje, buvo sukurta Olandijos architektūros firmos MVRDV, ir atrodo kaip milžiniška akis.

Penkių aukštų, 33 445 kvadratinių metrų ploto bibliotekos viduje suprojektuota lentynos nuo grindų iki lubų, daugelis lentynų naudojamos kaip laiptai ir kaip sėdėjimo vietos.

„Knygos“, esančios lentynose virš tikrų knygų lentynų, yra išpieštos ant sienų, tad susidaro įspusdis, kad pastato viduje lentynos driekiasi nuo grindų iki pat bibliotekos viršaus.

Nuotraukų autorius Ossip van Duivenbode.